Projekty a akce

AKCE

2.-10. září 2006 se uskuteční meditační pobytur s Donalem Creedonem. Bližší informace naleznete na stránce o aktualitách.

PRAVIDELNÁ SETKÁNÍ

Setkání nyní probíhají pouze po domluvě, obvykle ve čtvrtek v 19 hod. Podrobnosti najdete na stránce o meditacích.
Nedaří se nám sehnat vhodné a dostačující prostory pro naše setkání. Případné nabídky ohledně prostor k meditaci prosím zasílejte na email samyedzong@email.cz či telefonicky na číslo: 603 475 528.


PROJEKTY

1. Kniha KROCENÍ TYGRA již vyšla!!!
Kniha se dělí na dvě části. tygr V prvé Akong Rinpočhe vysvětluje základní principy buddhismu a ukazuje způsob, jakým je lze využít v běžném životě. Rady však nejsou určeny pouze pro duchovně zaměřené lidi. Jsou pro všechny, kteří usilují o šťastnější bytí.

Druhá část knihy představuje ucelený výcvik mysli. Cvičení na sebe navazují a ačkoliv mohou zprvu působit nesourodě, jejich cíl je stejný - rozvinout porozumění a soucit, jež vede k hlubšímu sebepoznání a k sebeléčbě.

Název pochází z jednoho Buddhova podobenství, v kterém se naše divoká, neovladatelná mysl přirovnává k nezkrocenému, zuřivému tygrovi. Krocení tygra předkládá způsob, jak divokou mysl zklidnit a ochočit. Na základě hlubokých znalostí tibetské medicíny a západní psychologie vypracoval Akong Rinpočhe univerzální systém, který může použít každý bez ohledu na to, z kterého kulturního prostředí pochází. Někoho například nezajímá buddhismus ani jiné duchovní nauky, ale chápe, že je třeba určitého úsilí k překonání vlastních problémů - stresu, zmatků, úzkostí a emocionální nezralosti. A právě Krocení tygra je vynikající způsob, jak na sobě začít pracovat. Na druhou stranu může tento výcvik pomoci vytvořit pevný základ pro další systematické studium a praxi buddhismu.

Mottem KROCENÍ TYGRA je krátké heslo:

"Pokud nalezneš kousek svého štěstí, učiníš tím šťastnější i druhé."


2. Původně plánované otevření pracovní skupiny "KROCENÍ TYGRA" bylo odloženo. Knížku lze objednat na adrese centra.


nahoru
Kagyu Samye Dzong - naposledy upraveno 9. dubna 2006

Email: samyedzong@email.cz

Home